Події
Команда ХДАК приймала участь в Ukraine Enactus National Competition
6 липня 2018р. команда Харківського державного автотранспортного коледжу приймала участь в Ukraine Enactus National Competition! Це національні змагання серед найбільш ініціативних, а головне соціально відповідальних студентських команд Enactus! Команди представляли бізнес проекти, які вони готували впродовж року. А також мали змогу поспілкуватися з представниками бізнесу та отримати поради, щодо подальшого розвитку проектів.
Наша команда була єдиним коледжом серед всіх команд, які приймали участь у змаганнях!
Ми висловлюємо щирі привітання нашій команді, а в особливості студентам: Стеценко Аліні, Бондаренко Ярославу, Німець Кароліні, Московкіну Микиті та В’югіній Анастасії а також куратору проекту Бондаренко Ірині Олександрівні за роботу над бізнес проектами та представлення нашого коледжу на національних змаганнях!
Захист комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК
25 червня 2018 року в актовій залі Харківського коледжу будівництва архітектури та дизайну відбувся захист комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК. В цьому році цей захід відбувся в шостий раз.
Честь Харківського державного автотранспортного коледжу захищав студент гр. Пс-31 Шульга Віталій Миколайович. Тема його дипломного проекту – «Організація і управління перевезеннями силікатної цегли для будівництва житлового будинку по вул. Миру в м. Харкові автотранспортом АТ «Трест Жилбуд-1». Керівник дипломного проекту – Бадін Андрій Анатолійович, магістр, викладач 1-ої категорії.
Студент на «відмінно» захистив свій дипломний проект та відповів на всі запитання членів екзаменаційних кваліфікаційних комісій, за що йому була присвоєна кваліфікація «технік-технолог з організації перевезень і управління на автомобільному транспорті» та виданий диплом з відзнакою.
Члени екзаменаційних кваліфікаційних комісій та гості вісоко оцінили рівень підготовки студентів та було прийнято рішення і надалі продовжити практику проведення захисту комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК.
Захист комплексного дипломного проекту студенткою ХДАК Дригою Ю.Ю. в ХКБАД
Вшанували Т. Г. Шевченка
Українська спільнота разом зі світовою громадськістю урочисто відзначила 203-ті роковини від дня народження Великого сина народу, почесне ім’я якого ні в кого не викликає сумніву, - Кобзаря.
З нагоди чергової річниці в коледжі відбулися урочистості, вшанування пам’яті Тараса Григоровича під гаслом ”Наш улюблений Шевченко“. 9 березня група студентів взяла участь у міських заходах та святковому концерті, що пройшов у Палаці культури Основ’янського району м. Харкова і був організований силами аматорів сцени ВНЗ.
10 березня поціновувачі творчості Кобзаря, студенти-першокурсники, викладачі зібралися в актовому залі коледжу. З вітальним словом і спогадами про власне відкриття постаті Т.Г. Шевченка до присутніх звернувся директор коледжу В.П. Сударь. Він нагадав про актуальність заповітів та спадщини Кобзаря і в наші дні. Студенти теж підтверджували це, виступаючи на сцені й декламуючи напам’ять твори Тараса Григоровича.
Через озвучені вірші й уривки з поем Т.Г. Шевченка у виконанні Н. Мірошниченко (гр.П-11), Д.Голубоцького та І. Пліска (гр. Те-12), О.Гузенко, К. Філатової (гр.Б-11), Р.Шахрая (гр. Т-15) присутні змогли наочно переконатися у глибині й щирості творів Кобзаря. Вони переходять з десятиліття в десятиліття й не втрачають своєї актуальності, тому що піднімають важливі для українців питання: хто й для чого на цьому світі, як треба шанувати своїх батьків і захищати рідну землю, чому слід навчатися, а чого не цуратися… Схвильовані слова студентів, коментовані викладачем ЦК «Мови та літератури» і ведучою вечора Р.А. Бажиновою, не залишили в залі нікого байдужим. Кожен декламатор прагнув висловити й власну думку з приводу того, як сприймає спадщину Кобзаря і яке значення вона має в його житті. І ці слова сприймалися присутніми з розумінням.
Емоційно прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Грай, бандуристе» (у виконанні студентки гр. П-11 А. Кіциєвої) і «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні визнаного в коледжі вокаліста, викладача О.М. Сініцького.
Своєрідною родзинкою зустрічі став виступ студента гр.Т-11 А. Якимовського. Своє ставлення до постаті й творчості Т.Г. Шевченка він висловив у власному вірші. Присутні щиро привітали поета-початківця, а ведуча відзначила його успіх пам’ятним подарунком.
На знімках: рядки з Шевченкових творів і сьогодні сприймаються нами як своєрідний заповіт, підтримка патріотичних начал; студентки з гр. Б-11 О.Гузенко та К. Філатова цікаво й емоційно озвучили уривки з поеми «І мертвим, і живим…»; на відзнаку творчих спроб студента А. Якимовського Р.А. Бажинова вручила пам’ятний подарунок.
17.11.16 р. Святкування міжнародного Дня студентів. Проведення лотереї на залік з «найулюбленішого» предмету та нагородження студентів за активну участь в житті коледжу.
16.11.16 р. – виїзний науково-ерудований захід «Що? Де? Коли?». Відп. Треніна О.М., Шаульська С.В.
26.10.16 р. – відзначення професійного свята – Дня автомобіліста і дорожника. Проведення конкурсу на кращу газету серед студентів II курсу.
18.10.16 р. Економічний брейн-рінг, в якому взяли учать команди наступних навчальних закладів:
Харківський державний автотранспортний коледж,
Харківський кооперативний торгово-економічний коледж,
Харківський машинобудівний коледж,
Державний вищий навчальний заклад «Харківський коледж текстилю та дизайну»,
Харківський коледж Державного університету телекомунікацій,
Харківський індустріально-педагогічний технікум,
Харківський автомобільно-дорожній технікум,
Харківський механічний технікум О.О. Морозова
Житлово-комунальний коледж Харківського національного університета міського господарства ім.. О.М. Бекетова,
Чугуєво-Бабчанський лісний коледж
5 жовтня 2016. Свято Дня працівника освіти.
Поздоровлення та нагородження викладачів коледжу.
18 жовтня 2016. Свято Осені. Конкурс екібан серед студентів I курсів.
Тема: Осінній марафон». Переможці групи: Т-11, П-11, Д-11, Пм-11, Пс-11, Тс-11.
12 та 14 жовтня 2016. Проведені відкриті виховні години до Дня захисника України. З метою національно-патріотичного виховання студентів. Серед присутніх випускник нашого навчального закладу Ігор Береза, який брав участь в АТО.
Відповідальні викладачі: Дзюбенко О.І., Буланова І.В., Дюкар К.В.
З потягом єднання – до порозуміння
В актовому залі Харківського автотранспортного технікуму відбулась зустріч з учасниками всеукраїнської акції ”Потяг єднання ”Труханівська Січ“. В цьому потязі подорожували делегації кількох областей України, зокрема і Харківської. Волонтери, учасники АТО побували з візитами дружби в селищах і містах Луганської області, відвідали позиції захисників східних рубежів Вітчизни. Вони привезли з собою не тільки очікувані воїнами речі, а й українське слово та пісню, зустрічались з місцевими мешканцями.
Харків’яни, учасники потягу, вирішили поділитися зі студентами – майбутніми автотранспортниками, фармацевтами та будівельниками, своїми враженнями від поїздки, передати почуття, які виникли від зустрічей і перебування в прифронтовій зоні.
- Російські телеканали виконали свою темну справу,- ділилася враженнями голова Харківського обласного відділення Конгресу української інтелігенції, письменниця Ніна Виноградська. – Вони заполонили голови і душі місцевих громадян різними нісенітницями про український народ та його армію, постійно намагаються оббріхувати нас, навіть тоді, коли речі цілком очевидні. Тож спершу нас зустрічали з настороженістю і навіть недовірою. Але все це навіювання швидко зникало, коли місцеві переконувались, що ми приїхали сюди з добрими намірами, щирим словом.
Коли Ігор Березюк, Євген Фрідлянд, Василь Устименко та Любов Тарасенко брали до рук музичні інструменти (гітару чи баян) та мікрофон, їхніми виступами захоплювалися як дорослі, так і школярі. Дуже вже знудьгувались тут за справжнім українським словом чи піснею. Бандурист Назар Божинський (до речі, сам виготовляє славнозвісні інструменти) виконував композиції минулих епох і нові, викликані пам’ятними подіями. І це підкреслило традиції українців: поважати минуле й думати про краще майбутнє.
Прихильно зустріли як на Луганщині, так і в стінах технікуму виступи волонтерів Оксани Кошелєвої, Світлани Кузнецової та Світлани Тимофєєвої – вони розповідали про звичайні речі – своє ставлення до бойових дій і тих, хто їх провокує, читали вірші та листи українських матерів, які втратили своїх синів на фронті. Ні, не насаджувачами чужої волі виявились наші волонтери та бійці АТО, а справжніми захисниками інтересів місцевого населення, які встигли відчути на собі достоїнства ”руського міра“. І це добре зрозуміли мешканці Луганщини.
Учасник бойових дій, доцент Харківської державної академії культури Валерій Романовський розповів присутнім про своє сприйняття подій на сході країни.
Він стояв біля витоків нової української армії, пережив артилерійські дуелі, підступність окупантів, але не зачерствів душею.
- Наша боротьба справедлива, - переконував він хлопців у технікумі, - перемога буде на нашому боці. Я розповідав луганчанам, чому добровольцем пішов до армії і майже півтора року пробув на передовій. Якщо не ми, то хто ще зможе захистити нашу землю від російських окупантів?
Волонтери разом з емоційними виступами передали бійцями АТО необхідні речі, медикаменти; в пам'ять про загиблих у їхній присутності були відкриті скромні обеліски.
На закінчення зустрічі в технікумі волонтерам було вручено почесні грамоти Міністерства культури України – за вагомий внесок у патріотичне виховання та сприяння порозумінню між регіонами держави.
Зі своїми творами, котрі увійшли до нового підручника з сучасної літератури ”Дорога до слобожанської душі“, того вечора перед студентами виступили члени національної Спілки письменників Н.Виноградська, В. Романовський. А студенти коледжу національного фармацевтичного університету та автотранспортного технікуму продекламували напам’ять твори інших авторів книги.
Зустріч волонтерів та воїнів АТО зі студентами вийшла зворушливою й емоційною.
виступає бандурист Назар Божинський
учасниця всеукраїнської акції, письменниця Н. Виноградська теж відзначена грамотою Міністерства культури
організатори зустрічі й учасники потягу єднання
Еколого-філологічний похід
(До духовних витоків нашого народу)
Харківщина славна іменами діячів національної культури, літератури. Багато вулиць, провулків, площ в самому Харкові названо іменами літераторів. Так суспільство поціновувало їхню роль у пробудженні національної свідомості людей, поступовій розбудові держави. Письменники, поети часто виступали виразниками суспільних настроїв, віддзеркалювали наявні проблеми і цим сприяли пошукам для їх вирішення. Тому курси української та світової літератур, культурології, які викладаються в ХАТТ, на зразках творів мають навчати сучасних студентів вмінню розбиратись у складних життєвих обставинах, цінувати влучне слово і самим ним володіти. Практика показує, що такий підхід є важливою складовою формування майбутнього фахівця.
А нещодавно в технікумі відбувся ще один захід, який був покликаний привернути більшу увагу студентів до духовної спадщини народу, загострити увагу до нашої історії.
13 травня – особливий і трагічний день у житті відомого українського публіциста, поета, одного із засновників нової української прози Миколи Хвильового. Понад вісім десятиліть тому він загинув, поставивши своєю смертю виклик антиукраїнській позиції сталінської Москви. Про ті події в Молодіжному парку Харкова нагадує оригінальна стела на могилі митця з його обеліском. Правда, останнім часом громадськість не дуже переймається увагою до людей, які закладали основи національної держави, були її духовними натхненниками – могили заростають бур’янами, до них рідко хто навідується. Тож викладачі циклової комісії технікуму (І.В. Таможська, А.Г. Біда та Л.А. Скаковська) вирішили трохи виправити наявні прогалини: разом зі студентами групи Те-27 та їхніми ровесниками з Харківського патентно-комп’ютерного коледжу (під керівництвом викладача К.Г. Ковальової) в день роковин трагічної загибелі М.Хвильового вони провели в парку своєрідний еколого-філологічний захід. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Миколи Хвильового та його побратима по літературному цеху В.Еллана-Блакитного (обеліск його неподалік). Було згадано основні життєві віхи літераторів та їхній внесок у духовну скарбницю України. А потім усі присутні дружно взялись за наведення порядку біля обелісків – виривали бур’яни, висадили тюльпани та поклали живі квіти – нехай нагадують усім перехожим, що поряд – образи людей, яких завжди варто шанувати.
Куточок в Молодіжному парку, де стоять обеліски майстрам слова, весь просякнутий історією. Неподалік – могила одного з перших ректорів Харківського університету, засновника українського романтизму П. Гулака-Артемовського й погруддя актора М. Кропивницького, а трохи далі – обеліск українському художнику С.Васильківському.
Колись на місці парку був міський цвинтар. Ховали репресованих і померлих під час Голодомору. Тепер про трагічні часи нагадує символічний хрест та символічна могила вояків УПА. Роки завдають значних руйнацій найкращим спорудам, що вже говорити про обеліски. Студенти підтримали ініціативу своїх викладачів систематично відвідувати знакові місця і надавати їм посильний догляд. А заодно – глибше пізнавати історію й культуру свого краю, адже це один з важливих моментів становлення не тільки фахівця, а й справжнього громадянина.
На знімках: біля могили М.Хвильового багато що можна згадати з приводу минулої історії. Добре, якщо ці традиції будуть передаватись і наступним поколінням.
20-22 квітня 2015р. в Харківському автотранспортному технікумі ім. С. Орджонікідзе проходила виставка технічної творчості студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківської області. Всього в виставці взяло участь 20 ВНЗ Харківщини.
З вітальним словом виступили:
Чигринець Ірина Володимирівна — голова організаційного комітету, головний спеціаліст відділу вищої освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.
Мороз Віктор Дмитрович — заступник голови організаційного комітету, директор Харківського машинобудівного коледжу.
Сударь Віктор Павлович — член організаційного комітету, директор Харківського автотранспортного технікуму.
Педагогічні читання
15, 20, 22 січня в ХАТТ проводились педагогічні читання згідно плану роботи.
На засіданнях з доповідями виступили:
Ніконенко Олег Ігорович
начальник відділу профілактичної роботи УДАІ ГУМВС України в Харківській області
Нечитайло Ірина Сергіївна
кандидат соціологічних наук, доцент,
доцент кафедри соціології Харківського Гуманітарного Універсітету.
Шевченківські дні в технікумі
Педагоги та студенти технікуму різнобічно й цікаво відзначили 200-ті роковини від дня народження Великого сина українського народу Т.Г. Шевченка.
Протягом року в навчальному закладі відбувалися цікаві зустрічі з митцями, майстрами слова. Запалені повагою до слова, натхненням старших не відставали від них і студенти. Більше 30 з них взяли участь у загальнотехнікумівському конкурсі на краще виконання творів Кобзаря. Чим заслужили схвалення від своїх однокурсників та пам’ятні призи журі.
Відбулися екскурсійні поїздки на Черкащину, де зростав Тарас, куди неоднораз навідувався після тривалих відлучень, згадував у своїх творах (Чигирин, Суботів, Канів).
Студенти відвідали і кілька місць, пов’язаних із Шевченком у Харкові (міський парк, що носить його ім’я та відомий пам’ятник , вулицю Г. Квітки-Основ’яненка – Тарас Григорович до останніх днів листувався з одним з предтеч української літератури; згадували й родину Алчевських, на території помістя яких чи не вперше в Україні з’явилось посмертне погруддя Тараса). Звісно ж, відвідали й Харківський літературний музей з оновленою експозицією.
12 березня в актовому залі зібрались педагоги й студенти технікуму,тут урочисто відзначили славний ювілей національного пророка. За активної допомоги викладачів ЦК “Мови та літератури” студенти різних курсів підготували та озвучили літературно-музичну композицію. Вона мала символічну назву “Ми чуємо тебе, Тарасе!” і стосувалась найбільш значущих віх у житті Т.Г.Шевченка (від козачка, малолітнього художника – до правдошукача, розвінчувальника можновладців і дороги у вічну пам'ять нащадків).
У виступах студентів звучали відомі й призабуті, але надто актуальні й сьогодні поетичні одкровення (“І мертвим, і живим…”, “Кавказ”, “Сон”, “Осії” та ін.). Було зворушливо спостерігати, як студенти емоційно декламували твори, підкреслюючи зміст, що вклав поет. Не зважаючи на офіційність заходу, зустріч вийшла душевною та емоційною.
Привітати студентів з нагоди свята прийшов заслужений артист України Є.Ф. Плаксін. Він озвучив зі сцени ряд творів Т.Шевченка, чим доповнив його образ людини, яка відкрила українців світові, дала їм образ волі та ідею, як її здобути.
Наші студенти – учасники Шевченківських заходів виступили з творчим звітом перед випускниками шкіл Жовтневого району м. Харкова. Зустріч проходила в центральній бібліотеці №1. Коли студенти продемонстрували свої здібності в декламуванні творів Т.Г. Шевченка, глядачі були в захопленні.
Побували вихованці ХАТТ і на урочистому засіданні активу обкому профспілки працівників автотранспорту та дорожнього господарства з нагоди ювілею Кобзаря. Тут також звучали їхні виступи.
На знімках: ведучі свята в технікумі Д.Литвиненко, М. Биков, Т.Сіліна, В. Жупінська та виконавець пісні “Слава Кобзарю!” чотирикурсник В.Максименко; на святі звучали поетичні та музичні твори; учасники та організатори заключного вечора; біля славнозвісного пам’ятника під час покладання квітів.
Традиції
Наша Паска
В технікумі дбайливо оберігають і розвивають народні традиції. Одна з них – відзначення Великодня. 22 квітня в читальному залі зібрались представники студентства (гр.Т-14, Те-18, Б-21 та ін.), щоб віддати данину пошани світлому святу, котре єднає людські серця і вселяє віру у майбутнє. Імпровізована сцена була прикрашена українськими вишиванками (одна зі студенток навіть власноруч вишила портрет Спасителя). На столі – писанки, приготовані вдома паски.
Студентські активісти, ведучі свята А.Кудряшова, Ю. Коцан та В.Жупинська під керівництвом викладача І.В. Таможської підготували та презентували присутнім історико-поетичну композицію ‟Наша Паскаˮ. Вони нагадали, звідки прийшло до нас свято, яке значення мало воно разом з християнством для розвитку державності й культури.
Тріо хлопців ( А. Свинаренко, Д. Солонар, Ю.Бондар) в супроводі струнних інструментів виконали пісні на релігійні теми. До них долучився з піснею про один із символів України – вербу Д.Третьяков. У представлених творах уславлювалася знакова постать Христа і його місія на Землі. Ю.Ус підтвердила це поетичними словами вірша, який написала викладач технікуму.
Цікавим був виступ викладача Харківської духовної семінарії Д.В. Лебедєва. Коротко зупинившись на етапних віхах християнства, він звернув більше уваги на те, що обстоював Ісус Христос і чи присутні, виконуються його вчення та настанови в нинішньому суспільстві?
– Багато проблем можна було б уникнути, якби більшість людей дотримувалась відомих заповідей Господніх, - підкреслив викладач.
Спостерігаючи реакцію присутніх, можна було дійти висновку, що вони поділяють погляди виступаючих, що християнська мораль, прагнення сучасників дотримуватись її основ таки можуть підняти рівень духовності серед людей, особливо за нинішніх, досить комерціалізованих стосунків.
В. о. директора технікуму В.П. Сударь, підбиваючи підсумки зустрічі, закликав вихованців замислитись над почутими думками і своїми діями, ставленням до навчання намагатись наблизитись до втілення ідей, за які страждав наш Спаситель.
На знімках: учасники християнського свята; українські символи – неодмінні атрибути і сьогоднішнього життя; присутні уважно слухали виступ викладача духовної семінарії Д.В. Лебедєва.