Харківський державний автотранспортний коледж

Команда ХДАК приймала участь в Ukraine Enactus National Competition

6 липня 2018р. команда Харківського державного автотранспортного коледжу приймала участь в Ukraine Enactus National Competition! Це національні змагання серед найбільш ініціативних, а головне соціально відповідальних студентських команд Enactus! Команди представляли бізнес проекти, які вони готували впродовж року. А також мали змогу поспілкуватися з представниками бізнесу та отримати поради, щодо подальшого розвитку проектів.

Наша команда була єдиним коледжом серед всіх команд, які приймали участь у змаганнях!

Ми висловлюємо щирі привітання нашій команді, а в особливості студентам: Стеценко Аліні, Бондаренко Ярославу, Німець Кароліні, Московкіну Микиті та В’югіній Анастасії а також куратору проекту Бондаренко Ірині Олександрівні за роботу над бізнес проектами та представлення нашого коледжу на національних змаганнях!


Захист комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК

25 червня 2018 року в актовій залі Харківського коледжу будівництва архітектури та дизайну відбувся захист комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК. В цьому році цей захід відбувся в шостий раз.

Честь Харківського державного автотранспортного коледжу захищав студент гр. Пс-31 Шульга Віталій Миколайович. Тема його дипломного проекту – «Організація і управління перевезеннями силікатної цегли для будівництва житлового будинку по вул. Миру в м. Харкові автотранспортом АТ «Трест Жилбуд-1». Керівник дипломного проекту – Бадін Андрій Анатолійович, магістр, викладач 1-ої категорії.

Студент на «відмінно» захистив свій дипломний проект та відповів на всі запитання членів екзаменаційних кваліфікаційних комісій, за що йому була присвоєна кваліфікація «технік-технолог з організації перевезень і управління на автомобільному транспорті» та виданий диплом з відзнакою.

Члени екзаменаційних кваліфікаційних комісій та гості вісоко оцінили рівень підготовки студентів та було прийнято рішення і надалі продовжити практику проведення захисту комплексних дипломних проектів студентів ХКБАД та ХДАК.

 

  

  


Захист комплексного дипломного проекту студенткою ХДАК Дригою Ю.Ю. в ХКБАД

IMG_20170622_124801 IMG_20170622_120015

IMG_20170622_120544 


Вшанували Т. Г. Шевченка

Українська спільнота разом зі світовою громадськістю урочисто відзначила 203-ті роковини від дня народження Великого сина народу, почесне ім’я якого ні в кого не викликає сумніву, - Кобзаря.

З нагоди чергової річниці в коледжі відбулися урочистості, вшанування пам’яті Тараса Григоровича під гаслом ”Наш улюблений Шевченко“. 9 березня група студентів взяла участь у міських заходах та святковому концерті, що пройшов у Палаці культури Основянського району м. Харкова і був організований силами аматорів сцени ВНЗ.

10 березня поціновувачі творчості Кобзаря, студенти-першокурсники, викладачі зібралися в актовому залі коледжу. З вітальним словом і спогадами про власне відкриття постаті Т.Г. Шевченка до присутніх звернувся директор коледжу В.П. Сударь. Він нагадав про актуальність заповітів та спадщини Кобзаря і в наші дні. Студенти теж підтверджували це, виступаючи на сцені й декламуючи напам’ять твори Тараса Григоровича.

Через озвучені вірші й уривки з поем Т.Г. Шевченка у виконанні Н. Мірошниченко (гр.П-11), Д.Голубоцького та І. Пліска (гр. Те-12), О.Гузенко, К. Філатової (гр.Б-11), Р.Шахрая (гр. Т-15) присутні змогли наочно переконатися у глибині й щирості творів Кобзаря. Вони переходять з десятиліття в десятиліття й не втрачають своєї актуальності, тому що піднімають важливі для українців питання: хто й для чого на цьому світі, як треба шанувати своїх батьків і захищати рідну землю, чому слід навчатися, а чого не цуратися… Схвильовані слова студентів, коментовані викладачем ЦК «Мови та літератури» і ведучою вечора Р.А. Бажиновою, не залишили в залі нікого байдужим. Кожен декламатор прагнув висловити й власну думку з приводу того, як сприймає спадщину Кобзаря і яке значення вона має в його житті. І ці слова сприймалися присутніми з розумінням.

Емоційно прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Грай, бандуристе» (у виконанні студентки гр. П-11 А. Кіциєвої) і «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні визнаного в коледжі вокаліста, викладача О.М. Сініцького.

Своєрідною родзинкою зустрічі став виступ студента гр.Т-11 А. Якимовського. Своє ставлення до постаті й творчості Т.Г. Шевченка він висловив у власному вірші. Присутні щиро привітали поета-початківця, а ведуча відзначила його успіх пам’ятним подарунком.

На знімках: рядки з Шевченкових творів і сьогодні сприймаються нами як своєрідний заповіт, підтримка патріотичних начал; студентки з гр. Б-11 О.Гузенко та К. Філатова цікаво й емоційно озвучили уривки з поеми «І мертвим, і живим…»; на відзнаку творчих спроб студента А. Якимовського Р.А. Бажинова вручила пам’ятний подарунок.

IMG_2491

IMG_2497

IMG_2510


17.11.16 р. Святкування міжнародного Дня студентів. Проведення лотереї на залік з «найулюбленішого» предмету та нагородження студентів за активну участь в житті коледжу.

 IMG_4420 IMG_4425

IMG_4441 IMG_4465IMG_4472

IMG_4479


 16.11.16 р. – виїзний науково-ерудований захід «Що? Де? Коли?». Відп. Треніна О.М., Шаульська С.В.

IMG_0031

IMG_0041

IMG_0047

IMG_0053


26.10.16 р. – відзначення професійного свята – Дня автомобіліста і дорожника. Проведення конкурсу на кращу газету серед студентів II курсу.

IMG_2614 IMG_2652

IMG_2670 IMG_2679

IMG_2692

 IMG_20161025_143938

 


18.10.16 р. Економічний брейн-рінг, в якому взяли учать команди наступних навчальних закладів:

 

Харківський державний автотранспортний коледж,

 

Харківський кооперативний торгово-економічний коледж,

 

Харківський машинобудівний коледж,

 

Державний вищий навчальний заклад «Харківський коледж текстилю та дизайну»,

 

Харківський коледж Державного університету телекомунікацій,

 

Харківський індустріально-педагогічний технікум,

 

Харківський автомобільно-дорожній технікум,

 

Харківський механічний технікум О.О. Морозова

 

Житлово-комунальний коледж Харківського національного університета міського господарства ім.. О.М. Бекетова,

 

Чугуєво-Бабчанський лісний коледж

IMG_2076 IMG_2083

IMG_2098 IMG_2104

IMG_2107


 

 

5 жовтня 2016. Свято Дня працівника освіти.

Поздоровлення та нагородження викладачів коледжу.

DSC_6679 DSC_6709

DSC_6712 DSC_6729

 18 жовтня 2016. Свято Осені. Конкурс екібан серед студентів I курсів.

Тема: Осінній марафон». Переможці групи: Т-11, П-11, Д-11, Пм-11, Пс-11, Тс-11.

IMG_20161018_120739 IMG_20161018_120757 IMG_20161018_120850

IMG_20161018_120752 IMG_20161018_120840

12 та 14 жовтня 2016. Проведені відкриті виховні години до Дня захисника України. З метою національно-патріотичного виховання студентів. Серед присутніх випускник нашого навчального закладу Ігор Береза, який брав участь в АТО.

Відповідальні викладачі: Дзюбенко О.І., Буланова І.В., Дюкар К.В.

IMG_1764 IMG_1769

IMG_1775 IMG_1788

IMG_1793 IMG_1812


 

2 листопада

 


 

                            З потягом  єднання – до порозуміння

   В актовому залі Харківського автотранспортного технікуму відбулась зустріч з учасниками всеукраїнської акції ”Потяг єднання ”Труханівська Січ“. В цьому потязі подорожували делегації кількох областей України, зокрема і Харківської. Волонтери, учасники АТО  побували з візитами дружби в селищах і містах Луганської області, відвідали позиції захисників східних рубежів Вітчизни. Вони привезли з собою не тільки очікувані воїнами речі, а й українське слово та пісню, зустрічались з місцевими мешканцями.

    Харків’яни, учасники потягу, вирішили поділитися зі студентами – майбутніми автотранспортниками, фармацевтами та будівельниками, своїми враженнями від поїздки, передати почуття, які виникли від зустрічей і перебування в прифронтовій зоні.

- Російські телеканали виконали свою темну справу,- ділилася враженнями голова Харківського обласного відділення Конгресу української інтелігенції, письменниця Ніна Виноградська. – Вони заполонили голови і душі місцевих громадян різними нісенітницями про український народ та його армію, постійно намагаються оббріхувати нас, навіть тоді, коли речі цілком очевидні. Тож спершу нас зустрічали з настороженістю і навіть недовірою. Але все це навіювання швидко зникало, коли місцеві переконувались, що ми приїхали сюди з добрими намірами, щирим словом.

   Коли Ігор Березюк, Євген Фрідлянд, Василь Устименко та Любов Тарасенко брали до рук музичні інструменти (гітару  чи баян) та мікрофон, їхніми виступами захоплювалися як дорослі, так і школярі. Дуже вже знудьгувались тут за справжнім українським словом чи піснею. Бандурист Назар Божинський (до речі, сам виготовляє славнозвісні інструменти) виконував композиції минулих епох і нові, викликані пам’ятними подіями. І це підкреслило традиції українців: поважати минуле й думати про краще майбутнє.

    Прихильно зустріли як на Луганщині, так і в стінах технікуму виступи волонтерів Оксани Кошелєвої, Світлани Кузнецової та Світлани Тимофєєвої – вони розповідали про звичайні речі – своє ставлення до бойових дій і тих, хто їх провокує, читали вірші та листи українських матерів, які втратили своїх синів на фронті. Ні, не насаджувачами чужої волі виявились наші волонтери та бійці АТО, а справжніми захисниками інтересів місцевого населення, які встигли відчути на собі достоїнства ”руського міра“. І це добре зрозуміли мешканці Луганщини.

   Учасник бойових дій, доцент Харківської державної академії культури Валерій Романовський розповів присутнім про своє сприйняття подій на сході країни.

Він стояв біля витоків нової української армії, пережив артилерійські дуелі, підступність окупантів, але не зачерствів душею.

- Наша боротьба справедлива, - переконував він хлопців у технікумі, -  перемога буде  на нашому  боці. Я розповідав луганчанам, чому добровольцем пішов до армії і майже півтора року пробув на передовій. Якщо не ми, то хто ще зможе захистити нашу землю від російських окупантів?

Волонтери разом з емоційними виступами передали  бійцями АТО необхідні речі, медикаменти; в пам'ять про загиблих у їхній присутності були відкриті скромні обеліски.

   На закінчення зустрічі в технікумі волонтерам було вручено почесні грамоти Міністерства культури України – за вагомий внесок у патріотичне виховання та сприяння порозумінню між регіонами держави.

Зі своїми творами, котрі увійшли до нового підручника з сучасної літератури ”Дорога до слобожанської душі“, того вечора перед студентами виступили члени національної Спілки письменників Н.Виноградська, В. Романовський. А студенти коледжу національного фармацевтичного університету та автотранспортного технікуму продекламували напам’ять твори інших авторів книги.

 Зустріч волонтерів та воїнів АТО зі студентами вийшла зворушливою й емоційною.

IMG_0395

виступає бандурист Назар Божинський

 

IMG_0422

учасниця всеукраїнської акції, письменниця Н. Виноградська теж відзначена грамотою Міністерства культури

 

IMG_0452

організатори зустрічі й учасники потягу єднання


 

zQ1DKu6Oejk 

 


Еколого-філологічний похід

(До духовних витоків нашого народу)

Харківщина славна іменами діячів національної культури, літератури. Багато вулиць, провулків, площ в самому Харкові названо іменами літераторів. Так суспільство поціновувало їхню роль у пробудженні національної свідомості людей, поступовій розбудові держави. Письменники, поети часто виступали виразниками суспільних настроїв, віддзеркалювали наявні проблеми і цим сприяли пошукам для їх вирішення. Тому курси української та світової літератур, культурології, які викладаються в ХАТТ, на зразках творів мають навчати сучасних студентів вмінню розбиратись у складних життєвих обставинах, цінувати влучне слово і самим ним володіти. Практика показує, що такий підхід є важливою складовою формування майбутнього фахівця.

А нещодавно в технікумі відбувся ще один захід, який був покликаний привернути більшу увагу студентів до духовної спадщини народу, загострити увагу до нашої історії.

13 травня – особливий і трагічний день у житті відомого українського публіциста, поета, одного із засновників нової української прози Миколи Хвильового. Понад вісім десятиліть тому він загинув, поставивши своєю смертю виклик антиукраїнській позиції сталінської Москви. Про ті події в Молодіжному парку Харкова нагадує оригінальна стела на могилі митця з його обеліском. Правда, останнім часом громадськість не дуже переймається увагою до людей, які закладали основи національної держави, були її духовними натхненниками – могили заростають бур’янами, до них рідко хто навідується. Тож викладачі циклової комісії технікуму (І.В. Таможська, А.Г. Біда та Л.А. Скаковська) вирішили трохи виправити наявні прогалини: разом зі студентами групи Те-27 та їхніми ровесниками з Харківського патентно-комп’ютерного коледжу (під керівництвом викладача К.Г. Ковальової) в день роковин трагічної загибелі М.Хвильового вони провели в парку своєрідний еколого-філологічний захід. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Миколи Хвильового та його побратима по літературному цеху В.Еллана-Блакитного (обеліск його неподалік). Було згадано основні життєві віхи літераторів та їхній внесок у духовну скарбницю України. А потім усі присутні дружно взялись за наведення порядку біля обелісків – виривали бур’яни, висадили тюльпани та поклали живі квіти – нехай нагадують усім перехожим, що поряд – образи людей, яких завжди варто шанувати.

Куточок в Молодіжному парку, де стоять обеліски майстрам слова, весь просякнутий історією. Неподалік – могила одного з перших ректорів Харківського університету, засновника українського романтизму П. Гулака-Артемовського й погруддя актора М. Кропивницького, а трохи далі – обеліск українському художнику С.Васильківському.

Колись на місці парку був міський цвинтар. Ховали репресованих і померлих під час Голодомору. Тепер про трагічні часи нагадує символічний хрест та символічна могила вояків УПА. Роки завдають значних руйнацій найкращим спорудам, що вже говорити про обеліски. Студенти підтримали ініціативу своїх викладачів систематично відвідувати знакові місця і надавати їм посильний догляд. А заодно – глибше пізнавати історію й культуру свого краю, адже це один з важливих моментів становлення не тільки фахівця, а й справжнього громадянина.

 

IMG_1678

На знімках: біля могили М.Хвильового багато що можна згадати з приводу минулої історії. Добре, якщо ці традиції будуть передаватись і наступним поколінням. 


20-22 квітня 2015р. в Харківському автотранспортному технікумі ім. С. Орджонікідзе проходила виставка технічної творчості студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківської області. Всього в виставці взяло участь 20 ВНЗ Харківщини.

 З вітальним словом виступили:

Чигринець Ірина Володимирівна — голова організаційного комітету, головний спеціаліст відділу вищої освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Мороз Віктор Дмитрович — заступник голови організаційного комітету, директор Харківського машинобудівного коледжу.

 Сударь Віктор Павлович — член організаційного комітету, директор Харківського автотранспортного технікуму.

IMG_0003 IMG_0014

IMG_0020 IMG_0033

IMG_0061 IMG_0065

IMG_0067 IMG_0070

IMG_0072 IMG_0074

IMG_0081 IMG_0107

IMG_0120 IMG_0123

IMG_0136 IMG_0151

IMG_0153 IMG_0238

IMG_0282 IMG_0289

IMG_0336 IMG_0316

IMG_0323 IMG_0326 


Педагогічні читання

15, 20, 22 січня в ХАТТ проводились педагогічні читання згідно плану роботи.

 

План педагогічних читань

На засіданнях з доповідями виступили:

 

Ніконенко

Ніконенко Олег Ігорович

начальник відділу профілактичної роботи УДАІ ГУМВС України в Харківській області

 

Нечитайло

Нечитайло Ірина Сергіївна
кандидат соціологічних наук, доцент,

доцент кафедри соціології Харківського Гуманітарного Універсітету. 


Шевченківські дні в технікумі

Педагоги та студенти технікуму різнобічно й цікаво відзначили 200-ті роковини від дня народження Великого сина українського народу Т.Г. Шевченка.

Протягом року в навчальному закладі відбувалися цікаві зустрічі з митцями, майстрами слова. Запалені повагою до слова, натхненням старших не відставали від них і студенти. Більше 30 з них взяли участь у загальнотехнікумівському конкурсі на краще виконання творів Кобзаря. Чим заслужили схвалення від своїх однокурсників та пам’ятні призи журі.

Відбулися екскурсійні поїздки на Черкащину, де зростав Тарас, куди неоднораз навідувався після тривалих відлучень, згадував у своїх творах (Чиги­рин, Суботів, Канів).

Студенти відвідали і кілька місць, пов’язаних із Шевченком у Харкові (міський парк, що носить його ім’я та відомий пам’ятник , вулицю Г. Кві­тки-Основ’яненка – Тарас Григорович до останніх днів листувався з одним з предтеч української літератури; згадували й родину Алчевських, на території помістя яких чи не вперше в Україні з’явилось посмертне погруддя Тараса). Звісно ж, відвідали й Харківський літературний музей з оновленою експозицією.

12 березня в актовому залі зібрались педагоги й студенти технікуму,тут урочисто відзначили славний ювілей національного пророка. За активної допомо­ги викладачів ЦК “Мови та літератури” студенти різних курсів підготували та озвучили літературно-музичну композицію. Вона мала символічну назву “Ми чує­мо тебе, Тарасе!” і стосувалась найбільш значущих віх у житті Т.Г.Шевченка (від козачка, малолітнього художника – до правдошукача, розвінчувальника можно­владців і дороги у вічну пам'ять нащадків).

У виступах студентів звучали відомі й призабуті, але надто актуальні й сьо­годні поетичні одкровення (“І мертвим, і живим…”, “Кавказ”, “Сон”, “Осії” та ін.). Було зворушливо спостерігати, як студенти емоційно декламували твори, під­креслюючи зміст, що вклав поет. Не зважаючи на офіційність заходу, зустріч ви­йшла душевною та емоційною.

Привітати студентів з нагоди свята прийшов заслужений артист України Є.Ф. Плаксін. Він озвучив зі сцени ряд творів Т.Шевченка, чим доповнив його образ людини, яка відкрила українців світові, дала їм образ волі та ідею, як її здобути.

Наші студенти – учасники Шевченківських заходів виступили з творчим звітом перед випускниками шкіл Жовтневого району м. Харкова. Зустріч проходи­ла в центральній бібліотеці №1. Коли студенти продемонстрували свої здібності в декламуванні творів Т.Г. Шевченка, глядачі були в захопленні.

Побували вихованці ХАТТ і на урочистому засіданні активу обкому проф­спілки працівників автотранспорту та дорожнього господарства з нагоди ювілею Кобзаря. Тут також звучали їхні виступи.

На знімках: ведучі свята в технікумі Д.Литвиненко, М. Биков, Т.Сіліна, В. Жупінська та виконавець пісні “Слава Кобзарю!” чотирикурсник В.Максименко; на святі звучали поетичні та музичні твори; учасники та організатори заключного вечора; біля славнозвісного пам’ятника під час покладання квітів.

В супроводі скрипкиГей літа орел

 

Валерія Клименко

 

Ведучі та Віталій Слава Кобзарю

 

Співали укр.пісню_1377

 

Учасники та організатори свята


 

 

Традиції

 

Наша Паска

 

В технікумі дбайливо оберігають і розвивають народні традиції. Одна з них – відзначення Великодня. 22 квітня в читальному залі зібрались представники студентства (гр.Т-14, Те-18, Б-21 та ін.), щоб віддати данину пошани світлому святу, котре єднає людські серця і вселяє віру у майбутнє. Імпровізована сцена була прикрашена українськими вишиванками (одна зі студенток навіть власноруч вишила портрет Спасителя). На столі – писанки, приготовані вдома паски.

 

Студентські активісти, ведучі свята А.Кудряшова, Ю. Коцан та В.Жупинська під керівництвом викладача І.В. Таможської підготували та презентували присут­нім історико-поетичну композицію ‟Наша Паскаˮ. Вони нагадали, звідки прийшло до нас свято, яке значення мало воно разом з християнством для розвитку державності й культури.

 

Тріо хлопців ( А. Свинаренко, Д. Солонар, Ю.Бондар) в супроводі струнних інструментів виконали пісні на релігійні теми. До них долучився з піснею про один із символів України – вербу Д.Третьяков. У представлених творах уславлю­валася знакова постать Христа і його місія на Землі. Ю.Ус підтвердила це поети­чними словами вірша, який написала викладач технікуму.

 

Цікавим був виступ викладача Харківської духовної семінарії Д.В. Лебедєва. Коротко зупинившись на етапних віхах християнства, він звернув більше уваги на те, що обстоював Ісус Христос і чи присутні, виконуються його вчення та на­станови в нинішньому суспільстві?

 

Багато проблем можна було б уникнути, якби більшість людей дотриму­валась відомих заповідей Господніх, - підкреслив викладач.

 

Спостерігаючи реакцію присутніх, можна було дійти висновку, що вони поділяють погляди виступаючих, що християнська мораль, прагнення сучасників дотримуватись її основ таки можуть підняти рівень духовності серед людей, особливо за нинішніх, досить комерціалізованих стосунків.

 

В. о. директора технікуму В.П. Сударь, підбиваючи підсумки зустрічі, закли­кав вихованців замислитись над почутими думками і своїми діями, ставленням до навчання намагатись наблизитись до втілення ідей, за які страждав наш Спаси­тель.

 

На знімках: учасники християнського свята; українські символи – неодмінні атрибути і сьогоднішнього життя; присутні уважно слухали виступ викладача духовної семінарії Д.В. Лебедєва.

Святковий стенд